post

Zlato je dnes jistota

Nizke ceny 2

Mít peníze je dobrá věc. Ale nejednou to nemusí být zase až takové terno. Zejména ve chvílích, kdy se situace ve společnosti a na trhu zkomplikuje, totiž tyto ztrácejí důvěru veřejnosti a spolu s tím i svoji reálnou hodnotu.
Jakmile se zkomplikuje situace, a to se může stát kdykoliv a v souvislosti s čímkoliv, lidé znejistí. A taková nejistota se odráží i na penězích, jejichž kupní síla pak začíná klesat, a to třeba i nebývalým tempem. Jak jsme toho svědky třeba i nyní, kdy se na nás podepisují důsledky koronavirové pandemie a nejen této.

zlaté cihly

Když k tomu dojde, mohou bankéři a politici měnu poškodit, a to je pak spolu s celkovou panující nedůvěrou důvodem k tomu, že to, co si lidé našetřili nebo vydělávají, přestává být tím, čím to bylo doposud. Za takové peníze se toho dá nakoupit míň a míň.
A jak proti takovému negativnímu trendu bojovat? Jediným účinným řešením je investovat naspořené peníze do něčeho, co má svoji nespornou hodnotu, již nemůže nikdo cizí ovlivňovat tak, jak se mu to právě hodí. A takovou dokonalou investiční možností je třeba i zlato.
I kdyby totiž politici a centrální bankéři dělali cokoliv, inflační zlato si na rozdíl od peněz tisknout nedokážou, a cena zlata je tak jistá i v nejistých dobách. O čemž svědčí třeba i to, jak dlouhou dobu je už zlato považováno za symbol bohatství a jistoty.

zlaté prstýnky

Když měna oslabuje, prodělávají ti, kdo ji mají, zatímco ti, kdo mají v držení zlaté mince a slitky, mají své jisté, hodnota těchto v podobných chvílích stoupá. A každý, kdo zlato má, tak má hodnoty uložené jistě. A když pak někdy potřebuje peníze, není problém takové zlato zase prodat.
A proto lze i vám vřele doporučit, abyste investovali právě do tohoto kovu. Protože co vy víte, co přinesou třeba už i ty nejbližší dny! Politici mohou leccos zakázat, leccos zavřít či omezit, a peníze půjdou s cenou dolů. Zlato ale nikoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.